Indywidualny kurs angielskiego dla dzieci w wieku 6-12 lat

To jak dziecko w szkole podstawowej zrozumie i przyswoi język angielski ma ogromny wpływ na to jak będzie radziło sobie z nim w dalszym etapie edukacji, oraz jaki będzie jego stosunek do tego języka. Dzieci w szkole podstawowej uczą się najważniejszych podstaw języka, których nieznajomość może blokować dalszy rozwój. Edukacja dzieci w szkole podstawowej dzieli się na dwa etapy. Pierwsze klasy 1-3 są to pierwsze słowa, zwroty, podstawy gramatyczne bez zagłębiania się w szczegóły. Dzieci uczą się przez zabawę, piszą pierwsze słowa, osłuchują się z językiem. W klasach 4-6 poziom już jest zupełnie inny, dzieci szczegółowo poznają gramatykę, uczą się mówić w różnych czasach, słownictwo jest znacznie rozszerzone, ćwiczy się umiejętność czytania, słuchania, mówienia i pisania. Taki jest program edukacji. Prowadząc nasze kursy języka angielskiego, cały czas stosujemy się do tego programu (chyba, że sytuacja dziecka i oczekiwania rodziców są inne, np. przez znajomość języka przez dziecko z innych źródeł). Ważne jest jednak dla nas by zajęcia były dla dziecka zawsze interesujące i motywujące do nauki. Nie opuszczamy żadnego tematu dopóki nasz uczeń w pełni go nie przyswoi. Chcemy by nasi uczniowie biegle posługiwali się językiem angielskim w przyszłości.

Jak uczymy dzieci angielskiego podczas kursu indywidualnego?

Przed utworzeniem programu nauki dla dziecka, zawsze w pierwszej kolejności konsultujemy go z rodzicem. Naszym celem jest by dziecko na tym etapie polubiło angielski, doskonale znało podstawy i zasady gramatyczne oraz potrafiło stosować język w praktyce tj. czytając, słuchając, mówiąc i pisząc.

W przypadku dzieci z klas 1- 3 szkoły podstawowej, dużo bazujemy na piosenkach, wierszykach, grach, zabawach językowych i prostych angielskich czytankach. W odróżnieniu od dzieci przedszkolnych, tu już wprowadzamy element logiczny, czyli też tłumaczymy dziecku co i dlaczego w danej tematyce języka się stosuje. Podczas lekcji w większości używamy języka angielskiego, pozwalamy sobie jednak na wyjaśnienia w języku polskim, by mieć pewność, że dziecko rozumie podstawowe zasady. Podczas lekcji stosujemy się do metody TPR (Total Physical Response) gdzie dziecko uczy się poprzez ruch. Śpiewając czy rymując, wykonujemy ruchy związane z tematyką tego co odsłuchujemy, dajemy sobie również polecenia w języku angielskim. Stosujemy wiele zabaw. Najczęściej używane i lubiane przez dzieci to zabawa w kalambury czy memory game. Stosujemy również inne zabawy językowe własnego autorstwa, których nauczyło nas doświadczenie i obserwacja dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi naszymi pomysłami na naszym blogu. Podczas lekcji wykorzystujemy również multimedia, dzieci w dzisiejszych czasach szybko zaczynają korzystać z komputera czy telefonu i bardzo to lubią. Podążamy za tym trendem, stosując wiele angielskich gier, ćwiczeń czy piosenek w formie multimedialnej.

Podobnie prowadzimy lekcje z dziećmi w klasach 4-6. Tu jednak wprowadzamy rozszerzenie. Gramatyka jest bardziej zaawansowana, słownictwo rozszerzone. Pamiętając o tym, że to są wciąż dzieci wprowadzamy naukę poprzez formę zabaw jak opisano powyżej. Dodatkowo jednak bazujemy więcej na tekstach do czytania, z których wynika nowa zasada gramatyczna oraz słownictwo. Teksty czytane są dla nas również podstawą do dyskusji w języku angielskim. Wprowadzamy elementy dialogów gdzie ćwiczony jest „everyday English”. Prowadzimy ćwiczenia praktykujące umiejętność słuchania oraz zdecydowanie więcej piszemy wykorzystując poznane słowa, zwroty i zasady gramatyczne. Tutaj często stosujemy multimedia, które dają wiele możliwości na ćwiczenie każdej umiejętności. Podczas lekcji w większości stosujemy język angielski, pozwalamy sobie jednak na wyjaśnienia tego co ważne w języku polskim, by było to dla dziecka w 100% zrozumiałe.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Nasza szkoła oferuje zajęcia z dojazdem do ucznia. Nasz lektor przyjedzie na zajęcia do Twojego domu co da Twojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i swobodę, a Tobie możliwość obserwacji postępów swojej pociechy. Zajęcia mogą się również odbywać w naszych salach w centrum Poznania na ul. 27 grudnia 17/19 lub online.

Opinie o kursie


PANI NATALIA –  mama 9-letniej Hani i 14-letniego Mateusza.

Prowadzony kurs – Indywidualny program nauczania dla dzieci szkolnych i nastolatków

” Lekcje j. angielskiego z p. Dorotą prowadzone są w ciekawy i dostosowany do każdego ucznia sposób. Dzieci z chęcią biorą udział w zajęciach i nie stresują się przed lekcją. Syn uczy się już 8 lat u p. Doroty. Świetnie mówi po angielsku, ma bardzo dobre oceny w szkole i bierze udział w różnych konkursach. Córka na początku nieśmiała, przy pani Dorocie przełamała się z mową w j. angielskim i również doskonale radzi sobie w szkole. Godziny zajęć dostosowane są do planu lekcji dzieci. Jestem bardzo zadowolona z lekcji i organizacji szkoły I LIKE ENGLISH. Serdecznie polecam. Zarówno Państwo jak i Wasze dzieci będziecie zadowoleni.”
12 Styczeń 2015

Lekcje stacjonarnie, online lub z dojazdem do klienta

Oferujemy Tobie zajęcia w naszych komfortowych salach lekcyjnych znajdujących się w centrum Poznania, online lub nasz lektor przyjedzie do Ciebie.

Cała uwaga lektora skupiona jest na Tobie

Nauka indywidualna lub we własnej małej grupie jest znacznie efektywniejsza od nauki w większej grupie nieznających się osób. U nas liczy się Twój rozwój i Twoje postępy. Już nie musisz dostosowywać się do grupy, to my dostosujemy kurs do Ciebie.

Najlepsi certyfikowani lektorzy i native speakerzy z pasją do nauczania

Nasi nauczyciele to osoby z energią i pasją do nauczania. Każdy posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje do pracy w swoim zawodzie. U nas jesteś w dobrych rękach!

Wybierz kurs odpowiedni dla siebie


Nasza oferta prywatnych lekcji angielskiego oferuje lekcje zarówno dla dzieci, nastolatków, dorosłych i seniorów. Uczymy osoby prywatne oraz firmy. Lekcje prowadzone są indywidualnie, w parach lub małych grupach. Dla każdego kursanta tworzymy indywidualny program nauczania. Oferujemy angielski ogólny, biznesowy (w tym branżowy), kursy konwersacyjne oraz przygotowanie do certyfikatów Cambridge (FCE,CAE,CPE). W naszej ofercie znajdują się również korepetycje z języka angielskiego czyli pomoc w nauce i przygotowaniu się do szkoły, a także przygotowanie do matury lub egzaminu ósmoklasisty.

Learn efficiently and enjoy English!