O szkole

Szkoła języka angielskiego I LIKE ENGLISH powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie klientów indywidualnymi kursami języka angielskiego, w których lektor w pełni dostosowuje program nauczania do potrzeb słuchacza. Naszą Szkołę tworzą doświadczeni angliści i native speakerzy, którzy uczą z pasją i zaangażowaniem. Naszym celem jest efektywne uczenie języka angielskiego oraz motywacja kursanta do nauki oparta na ciekawych lekcjach i interesującym programie nauczania. 

Twój cel językowy z pierwszym dniem nauki staje się również naszym celem!

 

Założycielem szkoły I LIKE ENGLISH jest Dorota Ostrowska, lektorka z wieloletnim doświadczeniem, która doskonale wie jak słuchać klienta oraz dostosować się do jego poziomu i oczekiwań dotyczących nauki.

„Języka angielskiego uczę już 8 lat, mam doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi, nastolatkami, dorosłymi oraz seniorami. Bardzo cieszą mnie sukcesy moich klientów oraz ich lojalność w stosunku do mnie. Początkowo szukając klientów zdarzało się, że przechodziłam tzw.”castingi”, w których mój klient wybierał sobie lektora. Otrzymując niektórych klientów z poleceń, trafiałam na osoby niezadowolone z poprzednich lektorów. Często byłam ciekawa dlaczego akurat ja zostałam finalną lektorką?

Dostawałam odpowiedź, że poza biegłym angielskim lektora ważne są jeszcze inne cechy, takie jak: osobowość, to jak prowadzę lekcję, jak uczę poszczególnych aspektów angielskiego, to, że rozmawiamy po angielsku podczas lekcji oraz to, że mój uczeń czuje, że ze mną robi postępy, angielski staje się prosty i zrozumiały, a zajęcia mijają w super atmosferze. Dla rodziców dzieci bardzo ważne jest jak dziecko czuje się z lektorem, który regularnie je odwiedza. Czujnie obserwują oni postępy swojej pociechy. Słyszałam również skargi na poprzednich lektorów. Mówiono, że byli nieprzygotowani, że na lekcjach rozgadywali się po polsku całkowicie odchodząc od tematu lekcji, albo po prostu lekcje były nudne, nieefektywne, niedostosowane do poziomu, wieku i oczekiwań ucznia. Zdarzało się również, że „nauczyciel” błędnie uczył.

Obecnie wiem jak wiele aspektów wpływa na udaną i efektywną lekcję. Wiem jakie metody nauki sprawdzają się w każdej grupie wiekowej. Wiem też jak ważna jest umiejętność słuchania i dostosowania się do klienta, bo tego właśnie oczekuje się od indywidualnego lektora. Nie mogąc przyjmować już nowych klientów przez nadmiar pracy, często byłam pytana o polecenia. Klienci zmęczeni byli testowaniem nowych lektorów, co tylko zabierało ich czas, pieniądze i motywację do nauki. I tak oto powstała ta szkoła…”

Dorota Ostrowska, założyciel szkoły I LIKE ENGLISH

Szkoła I LIKE ENGLISH powstała, aby osoby szukające lektora dla siebie lub swojego dziecka, od samego początku trafiały na osoby sprawdzone, które w procesie edukacji przyniosą korzyści, a nie narobią szkód.

Bardzo często w przypadku dzieci szkolnych są to „korepetycje”, które przy nieodpowiednich „korepetytorach” mogą nabrać nieprawidłowej formy. Zajęcie te mają pomóc uczniowi, który przestaje sobie radzić z językiem angielskim w szkole. Tu rola lektora jest bardzo ważna. On ma pomóc temu uczniowi zrozumieć angielski, przełamać jego barierę językową, zmotywować go do nauki, uczyć go prywatnie tak, by to początkowo nieradzące sobie z angielskim dziecko, polubiło ten język i umiejętnie go stosowało w przyszłości. Często jednak „korepetytorzy” odrabiają zadania za ucznia, co tylko spotęguje problemy w przyszłości.

Indywidualnych kursów języka angielskiego potrzebują również osoby dorosłe, które mając wiele obowiązków na głowie chcą mieć lektora, który przyjedzie do nich na zajęcia. Oszczędzają oni wtedy swój cenny czas. Mogą oni odwołać zajęcia nie tracąc lekcji lub poprosić lektora by omówić dany temat jeszcze raz ponieważ czują potrzebę powtórzenia materiału. Każdy dorosły wie dlaczego decyduje się na naukę angielskiego i dokładnie na początku omawia to z lektorem. Na lekcjach indywidualnych ważny jest uczeń jako jednostka, tu lektor dostosowuje się do kursanta, a nie kursant do grupy. Jednak najpierw umiejętnie trzeba właściwego lektora znaleźć.

Aby ułatwić Państwu ten proces poszukiwań, powstała nasza szkoła. Tworzy ją zespół najlepszych lektorów angielskiego w Poznaniu, którzy chcą pracować z klientem indywidualnie. To osoby pełne energii i pasji do nauczania, posiadające wykształcenie filologiczne i zaawansowane certyfikaty językowe. Każdy lektor przechodzi wieloetapowy proces rekrutacji, w którym sprawdzamy czy potrafi przygotować interesujący i efektywny program lekcji, czy przygotowany program potrafi właściwie przeprowadzić z uczniem, czy umiejętnie tłumaczy i dostosowuje się do ucznia, oraz czy na jego lekcjach panuje przyjemna atmosfera. Doskonale znamy wszystkich naszych lektorów, na bieżąco zbieramy opinie na ich temat i dbamy o jakość prowadzonych zajęć. Widząc duże zainteresowanie lekcjami z Native Speakerami, również staramy się dla Państwa wybrać tych najlepszych.

Nie trać już więcej pieniędzy i czasu, samodzielnie szukając lektora do prywatnych lekcji angielskiego. Nie pozwól by proces szukania zabrał Twoją motywację do nauki. Uniknij nauki przez niewłaściwe osoby. Postaw na specjalistów, ucz się efektywnie i czerp radość z poznawania języka angielskiego!

Opinie o kursie


PANI NATALIA –  mama 9-letniej Hani i 14-letniego Mateusza.

Prowadzony kurs – Indywidualny program nauczania dla dzieci i nastolatków

” Lekcje j. angielskiego z p. Dorotą prowadzone są w ciekawy i dostosowany do każdego ucznia sposób. Dzieci z chęcią biorą udział w zajęciach i nie stresują się przed lekcją. Syn uczy się już 8 lat u p. Doroty. Świetnie mówi po angielsku, ma bardzo dobre oceny w szkole i bierze udział w różnych konkursach. Córka na początku nieśmiała, przy pani Dorocie przełamała się z mową w j. angielskim i również doskonale radzi sobie w szkole. Godziny zajęć dostosowane są do planu lekcji dzieci. Jestem bardzo zadowolona z lekcji i organizacji szkoły I LIKE ENGLISH. Serdecznie polecam. Zarówno Państwo jak i Wasze dzieci będziecie zadowoleni.”
12 Styczeń 2015

Lekcje stacjonarnie online lub z dojazdem do klienta

Oferujemy Tobie zajęcia w naszych komfortowych salach lekcyjnych znajdujących się w centrum Poznania, online lub nasz lektor przyjedzie do Ciebie.

Cała uwaga lektora skupiona jest na Tobie

Nauka indywidualna lub we własnej małej grupie jest znacznie efektywniejsza od nauki w większej grupie nieznających się osób. U nas liczy się Twój rozwój i Twoje postępy. Już nie musisz dostosowywać się do grupy, to my dostosujemy kurs do Ciebie.

Najlepsi certyfikowani lektorzy i native speakerzy z pasją do nauczania

Nasi nauczyciele to osoby z energią i pasją do nauczania. Każdy posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje do pracy w swoim zawodzie. U nas jesteś w dobrych rękach!

Wybierz kurs odpowiedni dla siebie


Nasza oferta prywatnych lekcji angielskiego oferuje lekcje zarówno dla dzieci, nastolatków, dorosłych i seniorów. Uczymy osoby prywatne oraz firmy. Lekcje prowadzone są indywidualnie, w parach lub małych grupach. Dla każdego kursanta tworzymy indywidualny program nauczania. Oferujemy angielski ogólny, biznesowy (w tym branżowy), kursy konwersacyjne oraz przygotowanie do certyfikatów Cambridge (FCE,CAE,CPE). W naszej ofercie znajdują się również korepetycje z języka angielskiego czyli pomoc w nauce i przygotowaniu się do szkoły, a także przygotowanie do matury lub egzaminu ósmoklasisty.

Learn efficiently and enjoy English!