Indywidualny kurs angielskiego dla nastolatków

Poziom języka angielskiego w szkołach publicznych jest bardzo zróżnicowany. Dla nas, jako że oferujemy lekcje prywatne z indywidualnie dostosowanym programem nauczania, ważny jest poziom naszego kursanta i jego cele językowe. Zależy nam na tym, by nasz uczeń biegle posługiwał się językiem angielskim, wiedział jak wiele korzyści daje mu znajomość angielskiego, oraz by lekcje były zawsze przyjemne, motywujące i rozwijające.

Jak uczymy angielskiego nastolatków na kursie indywidualnym?

W pierwszej kolejności badamy poziom znajomości języka angielskiego przez naszego kursanta. Wiedzę ucznia sprawdzamy dwuetapowo. W pierwszej kolejności jest to test wielokrotnego wyboru, który pokazuje nam do jakiego poziomu uczeń sobie z nim radzi, a także który temat jest mu znany, lecz jednak zapomniany. Jesteśmy przy kursancie podczas pisania testu, więc widzimy jego reakcje na poszczególne tematy. Drugi etap to rozmowa po angielsku, dzięki której poznajemy płynność mowy kuranta, zasoby słownictwa oraz umiejętności tworzenia prawidłowo gramatycznych zdań w spontanicznej rozmowie. Temat naszych rozmów jest przemyślany i daje możliwość dokładnej oceny poziomu językowego kursanta. Po samej lekcji badającej poziom, ustalamy z uczniem jakie są jego cele oraz  nad czym chciałby i powinien popracować. Lekcja testowa daje również kursantowi pogląd na własne umiejętności językowe.

Głównym naszym założeniem jest uczenie kursanta każdej umiejętności językowej, tj. czytania i słuchania ze zrozumiem, płynnego mówienia, prawidłowej pisowni, znajomości gramatycznej i rozszerzania zasobu słownictwa. Każda z tych umiejętności jest ważna. Na lekcjach bazujemy na właściwie dobranym podręczniku. Nasi lektorzy by urozmaicać zajęcia przynoszą dodatkowe interesujące materiały np. angielskie artykuły, które są następnie bazą do dyskusji,  teksty popularnych angielskich piosenek, czy też filmiki w języku angielskim. Gdy są potrzebne dodatkowe ćwiczenia gramatyczne, przynosimy dodatkowe materiały. Staramy się jak najwięcej zachęcać naszego ucznia do mowy w języku angielskim, sami w większości mówimy w tym języku podczas lekcji. Wprowadzane są również zabawy językowe dostosowane do dojrzałości ucznia.

Dla nastolatków polecamy również lekcje z native speakerami. Da im to możliwość faktycznej rozmowy z obcokrajowcem, osłuchają się prawdziwego angielskiego akcentu. Dobrym pomysłem jest wybranie kursu zarówno z polskim lektorem oraz z Native Speakerem. Współpracują oni ze sobą, a każdy jest odpowiedzialny za ćwiczenia innej umiejętności. Zadaniem Native Speakerów jest przede wszystkim ćwiczenie rozmowy w języku angielskim oraz uczenia nowych słów i zwrotów, polski lektor natomiast skupi się wtedy na szlifowaniu pozostałych umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi naszymi pomysłami na naukę języka angielskiego na naszym blogu

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia mogą odbywać się w naszych salach w centrum Poznania na ul. 27 grudnia 17/19, online lub z dojazdem do ucznia.

Opinie o kursie


PANI NATALIA –  mama 9-letniej Hani i 14-letniego Mateusza.

Prowadzony kurs – Indywidualny program nauczania dla dzieci szkolnych i nastolatków

” Lekcje j. angielskiego z p. Dorotą prowadzone są w ciekawy i dostosowany do każdego ucznia sposób. Dzieci z chęcią biorą udział w zajęciach i nie stresują się przed lekcją. Syn uczy się już 8 lat u p. Doroty. Świetnie mówi po angielsku, ma bardzo dobre oceny w szkole i bierze udział w różnych konkursach. Córka na początku nieśmiała, przy pani Dorocie przełamała się z mową w j. angielskim i również doskonale radzi sobie w szkole. Godziny zajęć dostosowane są do planu lekcji dzieci. Jestem bardzo zadowolona z lekcji i organizacji szkoły I LIKE ENGLISH. Serdecznie polecam. Zarówno Państwo jak i Wasze dzieci będziecie zadowoleni.”
12 Styczeń 2015

Lekcje stacjonarnie, online lub z dojazdem do klienta

Oferujemy Tobie zajęcia w naszych komfortowych salach lekcyjnych znajdujących się w centrum Poznania, online, lub nasz lektor przyjedzie do Ciebie.

Cała uwaga lektora skupiona jest na Tobie

Nauka indywidualna lub we własnej małej grupie jest znacznie efektywniejsza od nauki w większej grupie nieznających się osób. U nas liczy się Twój rozwój i Twoje postępy. Już nie musisz dostosowywać się do grupy, to my dostosujemy kurs do Ciebie.

Najlepsi certyfikowani lektorzy i native speakerzy z pasją do nauczania

Nasi nauczyciele to osoby z energią i pasją do nauczania. Każdy posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje do pracy w swoim zawodzie. U nas jesteś w dobrych rękach!

Wybierz kurs odpowiedni dla siebie


Nasza oferta prywatnych lekcji angielskiego oferuje lekcje zarówno dla dzieci, nastolatków, dorosłych i seniorów. Uczymy osoby prywatne oraz firmy. Lekcje prowadzone są indywidualnie, w parach lub małych grupach. Dla każdego kursanta tworzymy indywidualny program nauczania. Oferujemy angielski ogólny, biznesowy (w tym branżowy), kursy konwersacyjne oraz przygotowanie do certyfikatów Cambridge (FCE,CAE,CPE). W naszej ofercie znajdują się również korepetycje z języka angielskiego czyli pomoc w nauce i przygotowaniu się do szkoły, a także przygotowanie do matury lub egzaminu ósmoklasisty.

Learn efficiently and enjoy English!