Indywidualny kurs angielskiego dla przedszkolaków

Im szybciej zaczniemy uczyć nasze dziecko języka angielskiego, tym większa jest szansa na to, że doskonale opanuje go w przyszłości. W wieku przedszkolnym dzieci głównie uczą się poprzez zabawę, piosenki i rymowanki. Zdecydowanie można próbować z nimi rozmawiać tylko w języku obcym, nie tłumacząc im żadnych zasad, ponieważ dzieci uczą się w sposób naturalny, a nie logiczny. Celem nauki jest oswojenie ich z nowym językiem.

Dlaczego warto zacząć uczyć języka angielskiego dzieci już wieku przedszkolnym?

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego w tak młodym wieku przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim dzieci cały czas są na etapie uczenia się języka ojczystego, który jednak mają już dość dobrze opanowany. Poznawanie nowego języka, nie jest dla nich niczym obcym. Młodsze dzieci również lepiej radzą sobie z opanowaniem systemu fonologicznego czyli brzmieniem poznawanego języka. Ich aparat mowy jest jeszcze elastyczny, co pomaga prawidłowo kształtować ich angielską wymowę. Odpowiednio zachęcone dzieci, ochoczo podejmują próbę komunikowania się w nowym języku, nie boją się, że popełnią błędy lub niewłaściwie coś zrozumieją. Próbują one zrozumieć wypowiedź mówcy, domyślając się czego on od nich oczekuje. Przede wszystkim jednak, jest to okres kiedy można uczyć się języka tylko i wyłącznie poprzez zabawę, co jest dla dzieci przyjemnością. Z takim startem dziecko chętniej będzie zagłębiało się w język angielski w przyszłości a nauka będzie na pewno łatwiejsza.

Jak uczymy dzieci angielskiego podczas kursów indywidualnych?

Co jest dla nas najważniejsze, nauka dzieci ma być przede wszystkim przyjemna i skuteczna. Podczas lekcji staramy się używać języka polskiego jak najmniej, dając dziecku możliwość domyślania się naszego przekazu i zapamiętywania słów i zwrotów w sposób naturalny. W procesie nauki śpiewami angielskie piosenki i rymujemy. Obecny XXI wiek, daje nam ogrom możliwości wykorzystania internetu i multimediów, z ciekawymi piosenkami czy też grami w języku angielskim. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo chętnie korzystają z takich aplikacji, nieraz słyszymy, że właśnie dzięki grom znają różnorodne słowa i zwroty. Jednak nie opieramy się tylko na multimediach. Najczęściej gry tworzymy sami lub razem z dziećmi. Są to gry planszowe, karty i zabawy ruchowe. Zawsze w naszych zabawach wykorzystujemy sprawdzoną metodę TPR (Total Physical Response), w której dziecko uczy się poprzez ruch. Każda piosenka, czy wierszyk zawiera też element ruchowy. Dajemy sobie z uczniem polecenia w języku angielskim, pokazując coś lub wykonując jakąś czynność. Dużo mamy zabaw własnych, których nauczyło nas doświadczenie i obserwacja dzieci. Warto słuchać ich pomysłów na zabawę, a następnie kreatywnie dostosować je do celów nauki. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi naszymi pomysłami na naukę języka angielskiego na naszym blogu

Gdzie odbywają się zajęcia?

Nasza szkoła oferuje zajęcia z dojazdem do ucznia. Nasz lektor przyjedzie na zajęcia do Twojego domu, co da Twojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i swobodę, a Tobie możliwość obserwacji postępów swojej pociechy.

Obecnie nasi lektorzy oferują  indywidualne kursy języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat)  z dojazdem do ucznia na terenie Poznania ( Poznań centrum /śródmieście, Umultowo, Podolany, Strzeszyn, Piątkowo, Naramowice, Winogrady, Zawady, Śródka, os. Warszawskie, os. Maltańskie, Antoninek, Chartowo, Rataje, Szczepankowo, Starołęka, Wilda, Dębiec, Łazarz, Grunwald, Górczyn, Junikowo, Smochowice,  Ławica, Wola, Ogrody, Jeżyce, Sołacz, Winiary) oraz okolic Poznania (Suchy Las, Czerwonak, Kicin, Koziegłowy, Janikowo, Bogucin, Swarzędz, Gruszczyn, Zieleniec, Tulce, Spławie, Krzesiny, Garby, Skórzewo, Plewiska, Luboń, Komorniki ). Zajęcia mogą się również odbywać w naszych salach w centrum Poznania na ul. 27 grudnia 17/19.

Opinie o kursie


PANI ANNA –  mama 5-letniej Marysi

Prowadzony kurs – Indywidualny kurs angielskiego dla przedszkolaków

„Jestem bardzo zadowolona z efektu lekcji prowadzonych przez Panią Dorotę z moją córką. Zajęcia odbywają się wczesną godziną, w naszym domu. Pani Dorota zawsze mówi do córki w języku angielskim, co przynosi wspaniałe efekty. Marysia sama nieraz po lekcjach, zwraca się do mnie po angielsku wyuczonym zwrotem, śpiewa mi też piosenki, których się nauczyła. Pani Dorota tłumaczy mi zabawy, które wprowadza na lekcji, bym również mogła ćwiczyć to z córką po zajęciach. Zajęcia nigdy nie są monotonne, a Marysia bardzo je lubi. Polecam!”
12 Styczeń 2015

Dla Twojej oszczędności czasu, nasz lektor przyjedzie do Ciebie

Nasi lektorzy dojeżdżają do klientów na terenie całego Poznania i okolic. Istnieje również możliwość nauki w naszych salach w centrum miasta.

Cała uwaga lektora skupiona jest na Tobie

Nauka indywidualna lub we własnej małej grupie jest znacznie efektywniejsza od nauki w większej grupie nieznających się osób. U nas liczy się Twój rozwój i Twoje postępy. Już nie musisz dostosowywać się do grupy, to my dostosujemy kurs do Ciebie.

Najlepsi certyfikowani lektorzy i native speakerzy z pasją do nauczania

Nasi nauczyciele to osoby z energią i pasją do nauczania. Każdy posiada odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje do pracy w swoim zawodzie. U nas jesteś w dobrych rękach!

Wybierz kurs odpowiedni dla siebie


Nasza oferta prywatnych lekcji angielskiego oferuje lekcje zarówno dla dzieci, nastolatków, dorosłych i seniorów. Lekcje prowadzone są indywidualnie, w parach lub małych grupach. Oferujemy kursy, w których tworzymy indywidualny program nauczania dla kursanta. Uczymy angielskiego ogólnego, biznesowego, a także opartego na konwersacjach w języku angielskim. W naszej ofercie znajdują się również korepetycje z języka angielskiego czyli pomoc w nauce i przygotowaniu się do szkoły, oraz przygotowanie do matury i egzaminu gimnazjalnego.

Learn efficiently and enjoy English!